Bulmor DQ120-16-40D
ONO plus VAT
Year of construction
2015
Condition
Used (fully functional)
Location
Hamburg Germany
Sideloader Bulmor DQ120-16-40D
Sideloader Bulmor DQ120-16-40D
Sideloader Bulmor DQ120-16-40D
Sideloader Bulmor DQ120-16-40D
Sideloader Bulmor DQ120-16-40D
Sideloader Bulmor DQ120-16-40D
Sideloader Bulmor DQ120-16-40D
Sideloader Bulmor DQ120-16-40D
Sideloader Bulmor DQ120-16-40D
Sideloader Bulmor DQ120-16-40D
more Images
Bulmor DQ120-16-40D
Bulmor DQ120-16-40D
Bulmor DQ120-16-40D
Bulmor DQ120-16-40D
Bulmor DQ120-16-40D
Bulmor DQ120-16-40D
Bulmor DQ120-16-40D
Bulmor DQ120-16-40D
Bulmor DQ120-16-40D
Bulmor DQ120-16-40D
Machine data
Machine type:
Sideloader
Manufacturer:
Bulmor
Model:
DQ120-16-40D
Year of construction:
2015
Condition:
used
Functionality:
fully functional
Operating hours:
10,644 h
Price & Location
ONO plus VAT
Rental:
is possible
Seller location:
Liebigstraße 38, 22113 Hamburg, Germany Germany
Call
Technical details
Load capacity:
12,000 kg
Lifting height:
4,090 mm
Fuel type:
diesel
Mast type:
simplex
Construction height:
3,750 mm
Fork carriage width:
1,640 mm
Fork length:
1,600 mm
Empty load weight:
19,560 kg
Total length:
6,450 mm
Drive type:
Diesel
Construction width:
2,550 mm
Details about the offer
Listing ID:
A205-49260
Reference number:
Update:
Description
Sideload forklift
Load center: 800
Fork width: 200 mm
Fork thickness: 80 mm
Mast type: Standard
Condition: Ready for operation and fully functional
Technical condition: Very good
Front tire type: Pneumatic
Front tire size: 14.00-20
Rear tire type: Pneumatic
Rear tire size: 14.00-20
Godpfx Aexxdypjlmjbl
Heater, particle filter, full cab, platform height: 1,330 mm, camera