GSL German Standard Lift D050040FV10400
Fixed price plus VAT
Condition
Used
Location
Wiefelstede Germany
Hydraulic cylinder GSL German Standard Lift D050040FV10400
more Images
Machine data
Machine type:
Hydraulic cylinder
Manufacturer:
GSL German Standard Lift
Model:
D050040FV10400
Condition:
good (used)
Price & Location
Fixed price plus VAT
Location:
26215 Wiefelstede, DE Germany
A179-7961
Reference number:
11297
Update:
Description
Hydraulic cylinder, support cylinder, hydraulic piston, pressure piston
-Cylinder: Ø 40 mm
-Piston rod: Ø 40 mm
-Pipe outer diameter: 55 mm
-Stroke: 500 mm
-Total length retracted: mm
-Hole diameter: 30 mm
Giodpeb A N Ilsfx Alxjt
-Piston rod mount: Ø 44 mm ball head