Hangcha CPD35-XD4-SI21
Fixed price plus VAT
Year of construction
2021
Condition
Used
Location
Dortmund Germany
Electric 4-wheeler Hangcha CPD35-XD4-SI21
more Images
Hangcha CPD35-XD4-SI21
Hangcha CPD35-XD4-SI21
Hangcha CPD35-XD4-SI21
Hangcha CPD35-XD4-SI21
Hangcha CPD35-XD4-SI21
Hangcha CPD35-XD4-SI21
Hangcha CPD35-XD4-SI21
Hangcha CPD35-XD4-SI21
Hangcha CPD35-XD4-SI21
Hangcha CPD35-XD4-SI21
Hangcha CPD35-XD4-SI21
Hangcha CPD35-XD4-SI21
Hangcha CPD35-XD4-SI21
Hangcha CPD35-XD4-SI21
Hangcha CPD35-XD4-SI21
Machine data
Machine type:
Electric 4-wheeler
Manufacturer:
Hangcha
Model:
CPD35-XD4-SI21
Machine number:
25206
Year of construction:
Condition:
used
Operating hours:
633 h
Price & Location
Fixed price plus VAT
Seller location:
Freie-Vogel-Str. 11, 44263 Dortmund, Germany Germany
Call
Technical details
Load capacity:
3,500 kg
Lifting height:
4,700 mm
Free lift:
1,490 mm
Fuel type:
electric
Mast type:
triplex
Construction height:
2,300 mm
Equipment:
sideshift
Details about the offer
Listing ID:
A185-44961
Reference number:
Update:
Description
Device details:
Year of manufacture: 2021
Load capacity: 3,500 kg
Lifting height: 4,700 mm
Operating hours (read): 633 h
Free lift: 1,490 mm
Mast type: Triplex
Mast height: 2,300 mm
Length/Width/Height: 2,390 / 1,350 / 2,100 mm