KOHLER 30.400.900-2000.2H
Year of construction
2010
Condition
Used (fully functional)
Location
Knittlingen Germany
Straightening machine and double rotary decoiler KOHLER 30.400.900-2000.2H
more Images
KOHLER 30.400.900-2000.2H
KOHLER 30.400.900-2000.2H
KOHLER 30.400.900-2000.2H
KOHLER 30.400.900-2000.2H
KOHLER 30.400.900-2000.2H
Machine data
Machine type:
Straightening machine and double rotary decoiler
Manufacturer:
KOHLER
Model:
30.400.900-2000.2H
Year of construction:
2010
Condition:
excellent (used)
Functionality:
fully functional
Price & Location
Location:
Im Gröner 16, 75438 Knittlingen, Deutschland Germany
Call
Technical details
Number of straightening rollers:
9
Product height (max.):
3 mm
Straightening roller diameter:
30 mm
Working width:
400 mm
Coil inner diameter:
360 mm
Coil outer diameter:
1,700 mm