Rogi WFM2000A
Condition
New
Location
Mierlo Netherlands
Bending machine Rogi WFM2000A
Bending machine Rogi WFM2000A
Bending machine Rogi WFM2000A
Bending machine Rogi WFM2000A
Bending machine Rogi WFM2000A
Bending machine Rogi WFM2000A
Bending machine Rogi WFM2000A
Bending machine Rogi WFM2000A
Bending machine Rogi WFM2000A
Bending machine Rogi WFM2000A
Bending machine Rogi WFM2000A
Bending machine Rogi WFM2000A
Bending machine Rogi WFM2000A
Bending machine Rogi WFM2000A
Bending machine Rogi WFM2000A
more Images
Rogi WFM2000A
Rogi WFM2000A
Rogi WFM2000A
Rogi WFM2000A
Rogi WFM2000A
Rogi WFM2000A
Rogi WFM2000A
Rogi WFM2000A
Rogi WFM2000A
Rogi WFM2000A
Rogi WFM2000A
Rogi WFM2000A
Rogi WFM2000A
Rogi WFM2000A
Rogi WFM2000A
Machine data
Machine type:
Bending machine
Manufacturer:
Rogi
Model:
WFM2000A
Condition:
new
Price & Location
Location:
Mierlo Netherlands
A527-4336
Reference number:
Update:
Description
upper and lower blade removable in segments
PNEUMATIC CYLINDER !!!
Including manual back stop
Max. bending capacity over the entire working length ----- 1.2 mm
Max. working length ----- 2000 mm
Max. opening width ----- 30 mm
Width of fingers ----- 38 | 38 | 50 | 50 | 76 | 101 | 127 | 152 | 203 | 254 | 254 | 254 mm
Max. zethoek ----- 0 - 135
Weight ----- 590 KG
Width ----- 2400 mm
Depth ----- 850 mm
Height ----- 1175 mm