Festo DNN-63-1000 PPV-A
Fixed price plus VAT
Condition
Used
Location
Wiefelstede Germany
Pneumatic cylinder Festo DNN-63-1000 PPV-A
more Images
Festo DNN-63-1000 PPV-A
Festo DNN-63-1000 PPV-A
Festo DNN-63-1000 PPV-A
Festo DNN-63-1000 PPV-A
Festo DNN-63-1000 PPV-A
Machine data
Machine type:
Pneumatic cylinder
Manufacturer:
Festo
Model:
DNN-63-1000 PPV-A
Condition:
good (used)
Price & Location
Fixed price plus VAT
Location:
26215 Wiefelstede, Deutschland Germany
A195-12651
Reference number:
35949
Update:
Description
Pneumatic cylinder, air cylinder, pneumatic stamp, air stamp, standard cylinder, clamping cylinder
-Manufacturer: Festo, standard cylinder double-acting type DNN-63-1000 PPV-A
-Stroke: 1000 mm
-Piston: Ø 63 mm
-Piston rod: Ø 20 mm
Gbsdpfx Alewxtmnemol
-max. pressure: 12 bar