Müller Martini 300
Condition
Used
Location
Helmstedt Germany
Saddle stitchers with feeder and trimmer Müller Martini 300
more Images
Müller Martini 300
Müller Martini 300
Müller Martini 300
Müller Martini 300
Müller Martini 300
Müller Martini 300
Müller Martini 300
Müller Martini 300
Müller Martini 300
Müller Martini 300
Müller Martini 300
Müller Martini 300
Müller Martini 300
Müller Martini 300
Machine data
Machine type:
Saddle stitchers with feeder and trimmer
Manufacturer:
Müller Martini
Model:
300
Condition:
ready for operation (used)
Price & Location
Location:
Porschestrasse 21, 38350 Helmstedt, Deutschland Germany
A405-4898
Reference number:
25258
Update:
Description
Size: max 480 x 325 mm
Size untrimmed with lap:
max 480 x 325 mm
min 90 x 115 mm
Size untrimmed without lap:
max 440 x 300 mm
min 158 x 115 mm
Size trimmed with lap:
max 470 x 320 mm
min 148 x 105 mm
Gsdsd N D Nwspfx Alxsit
Size trimmed without lap:
max 430 x 295 mm
min 148 x 105 mm
Speed: max 14.000 c/h
Power requirements: 11-18 kW (220/380V, 50Hz)