REX Pinneberg HOMS-310-K (A+D)
Condition
Used
Location
Achern Germany
Wide planing machine REX Pinneberg HOMS-310-K (A+D)
more Images
REX Pinneberg HOMS-310-K (A+D)
REX Pinneberg HOMS-310-K (A+D)
REX Pinneberg HOMS-310-K (A+D)
REX Pinneberg HOMS-310-K (A+D)
REX Pinneberg HOMS-310-K (A+D)
REX Pinneberg HOMS-310-K (A+D)
Machine data
Machine type:
Wide planing machine
Manufacturer:
REX Pinneberg
Model:
HOMS-310-K (A+D)
Condition:
used
Price & Location
Location:
Am Risisee 4, 77855 Achern-Gamshurst, Deutschland Germany
Description
Double-sided lamella planer
Feed speed: 110 m/min
Max. planing width: 310 mm
Total electrical power: 95.75 kW
Bottom: 30 kW
Top: 45 kW
Gbjdpfoy Ry Ddox Almol
Feed: 15 kW