Arburg 320C-600-250 (238)
Arburg 320C-600-250 (238)
Year of construction
2008
Condition
Used
Location
Koszalin Poland
Arburg 320C-600-250 (238) Arburg 320C-600-250 (238)
more Images
Arburg 320C-600-250 (238)
Arburg 320C-600-250 (238)
Arburg 320C-600-250 (238)
Arburg 320C-600-250 (238)
Arburg 320C-600-250 (238)
Machine data
Machine type:
Arburg 320C-600-250 (238)
Manufacturer:
Arburg
Model:
320C-600-250 (238)
Year of construction:
2008
Condition:
excellent (used)
Operating hours:
76,550 h
Price & Location
Location:
Polczynska 67a, 75-816 Koszalin, Polska Poland
Call
Technical details
Clamping force:
600 kN
Screw diameter:
35 mm
Clearance between the columns:
320 mm
Displacement volume:
144 cm³
Injection pressure:
1,820 bar
Injection weight:
132 g
Mold height (min.):
200 mm